Suvilate tehingute kuldaeg on möödas! Mis saab aastal 2024?

Väga suur tehingute langus

Vanasõna ütleb küll, et rege rauta suvel ja vankrit talvel, kuid näiteks suvila ostmiseks või müümiseks  praegu on juba praegu täiesti ideaalne aeg. Maaameti statistika reedab, et  2023. aasta jooksul müüdi Harjumaal 270 suvilat , mille kogumaksumus oli 30 miljonit eurot ja kõige tihedam tehingute tegemise aeg oli just maist septembrini. Oleme avastanud, et tegemist on viimase kümnendi kõige jahedama müügiaastaga. Siinkohal oleks kohe paslik märkida, et 2022. a müüdi 349 suvilat ning 2021 aasta  oli suvilate müügi kuldaeg, siis müüdi 477 suvist majakest. 

Millal tehakse kõige rohkem tehinguid?

Enamasti toimuvad tehingud toimuvad maist septembrini ning  2023.aastal  müüdi koguni 143 suvilat just sel perioodil. Kõige enam leidis uue omaniku just augusti kuus, kui omanikku vahetas Harjumaal kokku 32 suvilat.  Samal ajal kui kõige vähem müüdi suvilaid veebruaris, kui kokku tehti 10 ostu- ja müügitehingut. Kui me vestleme suvemajadest Harjumaal, siis nad enamasti on umbes 60m2 suurused, ning suvilaid müüdi hinnavahemikus 10000€ kuni 600000€. Enamasti inimesed hakkavad suvilate kohta huvi tundma enamasti juba varakevadel, siis kui päike hakkab tihedamalt paistma.

Kas oled mõelnud sellistele teemadele nagu:

Kuidas päästa suvilakrunti vesisel aastaajal kõige hullemast?

Jah. See on oluline teada, et suvilad, mida ei kasutata aastaringselt vajaksid ostmise puhul veidi paremat ülevaatust. Ülevaatuse käigus tuleks veenduda, et maja vundamendist ei tule läbi vett, mis maja ümber lume sulades tekib, veenduda tuleks, et samuti toimiks kuivenduskraavid, mis onn rajatud sinu piirkonda. Kraavid peaks olema puhtad igasugust sodist, mis takistab vee loomulikku äravoolu. Ning kui maja ümber kogunev vesi on suurel hulgal tasuks veel kaaluda võimalusel trenaaži rajamist maja ümber, mis on küll mahukas ettevõtmine, kuid annab väga efektiivse tulemuse ning ka tulevikuks tihti hästi kasvava muru maja ümber. Kõiki neid töid tehes peaks olema 100% veendunud, et see, mida teed teed professionaalselt ja korralikult.

 Kas suvilas oleks võimalik ka aastaringselt ööbida või seda välja rentida?

Selle küsimusele vastates veendu, et küttesüsteemid on korralikud, et radiaatorid suudavad antud ruume kütta ka siis, kui on välja -15 või -20 kraadi ning puhub jäine tuul. Soojustus peaks olema tehtud ikka maja välisfassaadile väljastpoolt. Samas on küttesüsteemi aastaringsel kasutamisel oluline veenduda, et majas toimiks ka ventilatsioon, mille kaudu juhitakse majast välja elamise käigus tekkinud niiskus ning samuti varustatakse sinu kodu värske õhuga.  Kogu kütmise, jahutamise ja niiskuse vahel peab olema tasakaal paigas, et sisekliima oleks tervislik ja hea igapäevaseks elamiseks.
Iga külaline või üürnik, kes sinu maja soovib kasutada, soovib võimalusel kõiki toimivaid süsteeme ja mugavusi, see on see, mille eest ta sulle ka meelsasti tasu maksab.

Kas suvilat, mida sooviks osta, tuleb kütta aastaringselt?

Suvilaid võib olla erinevaid, on selliseid, mida ei köetagi ning puuduvad ahjud, kaminad ning kütteradiaatorid, nendes on ka tavaliselt õhukesed seinad või aknad , mis võimaldavad õhul naturaalsel teel liikuda. Tavaliselt ei ole sellised suvialad mõelduski aastaringseks elamiseks. Kui aga soovitakse aastaringseks elamiseks kasutada suvilat, siis oleks mõistlik veenduda tuleohutusspetsialisti või korstnapühkija abiga hoone kütmise ohutuses ja efektiivsuses. Tihti oleme kohanud, et ise tehtud ei ole tihti tegelikkuses tehtud nii, nagu seda tänapäevased normid ette näevad. Kui asud küttesüsteeme rajama, ehitada kindlasti konsulteeri enne selle valdkonna pädeva spetsialistiga, kes seda tööd igapäevaselt teeb.

Kuidas saada kõige magusatele suvilapakkumistele kiiresti jaole? 

Siin on tihti erinevaid teid, kuidas ligi pääseda. Kindlasti saad läbi käia kõik magusamad suvilarajoonid kogu Harjumaal ning vestelda inimestega ning uurida, kas keegi teaks kedagi, kes soovib müüa. Selleks sa saad kindlasti võtta aega, raha ja vaeva, et seda plaani ellu viia. Samas oleme meie oma tiimiga loonud ostulisti, mille kaudu on sul võimalik liituda ka pakkumistega, mis tihti avalikkuse ette ei jõuagi.

Anname sulle 7 peamist põhjust, miks usaldada oma suvila kinnisvaratehingud Harju KV kätte:

  1. Alustame tugeva ja hästi läbimõeldud plaaniga. See on nagu malemäng, kus iga käik on oluline. Usu, oleme selles väga head. 

  2. Müügiprotsess meiega on nagu ööpäevane poe külastus – usaldusväärne, sujuv ja mugav. 

  3. Hindame su objekti turuväärtust nagu kunstiekspert maalikollektsiooni – täpselt ja professionaalselt.

  4. Oleme läbirääkimistes nagu dirigent rahvusvahelise orkestriga, kus ka kõige erinevamad helid saavad lõpuks harmooniliselt kokku.

  5. Leiame sulle parimad ja kõige kasulikumad laenutingimused. 

  6. Hindame su objekti turuväärtust nagu kullassepp oma aardeid – täpselt ja hoolikalt.

  7. Liitu Harju KV ostulistiga. Meie kaudu liigub sageli erinevaid objekte, mis kinnisvaraportaalidesse ei jõua.


Ahjaa! Juhul, kui veel pole jõudnud oma suvilat müüa ja arvad, et nüüd on aeg läbi, siis 2023.a suvila ruutmeetri hind oli ajaloo kõrgeim. Seega, kui õnnestub suvila müük, siis on see asi endiselt väärt toimetamist. Aga selleks soovitame juba meie poole pöörduda otse oma soovide ja ideedega.
Helistage meile +372 5265 302 , kus sinuga vestleb Meelis Ränk meelis@harjukv.ee või   +372 5535 1096 Olga Nadõrovale  või kirjuta  olga.n@harjukv.ee. Käärime käised üles ja asume kohe asja kallale!

Artikli koostasid

OLGA NADÕROVA

Olga on töökas, pühendunud, asjalik ja hooliv - teisiti ta ei pea oma töö tegemist  võimalikukski. Õnnelik ja rahulolev klient on parim tunnustus tehtud tööle, seepärast püüab naine alati iga kliendiga luua esimesena usaldusväärse ja ausa suhte. Kui see on olemas, on pea pool tööd juba tehtud, usub ta. Maakleri peamiseks kireks on müüa just erinevaid kinnistuid, see valdkond köidab maaklerit ja paneb Olga silmad kohe eriti särama. Pädev ja edukas on ta muidugi ka kõikides muudes kinnisvara valdkondades - peaasi, et kliendi soov saab edukalt täidetud.

Olga lemmikpiirkond on kogu Tallinn. Siin on ta sündinud ja kasvanud ning tunneb peaaegu maja. Aga eriti koduselt tunneb ta end Kakumäel. Armsad eramajad, mere lähedus, sadam koos romantiliste päikeseloojangute ja jahtidega - sinna on naise sõnul lihtne unistama jäädagi.

Meelis Ränk

Kinnisvara + golf + pidev eneseareng = Meelis. Mees, kelle nimi kinnisvara ringkondades on paljudele tuttav. Olgu tegu eriti keerulise vaidlusega objektil, soovib asjakohast nõu hea sõber või tahaks jagada kõhklusi tulevase koduostu puhul - Meelisel on sinu jaoks aega. Kasvõi golfirajal, see tähendab eriti just seal! Ühes tema lemmikpaigas, kus temaga on tuttavaks saanud mitmedki järgmised kliendid.

Pole piirkonda, millest ta midagi ei tea. Eriti südamelähedane on talle küll just Peetri, kuna on seal peaaegu pool oma elust elanud ja teab iga kivi, puu ning maja lugu. Miks on Meelis kinnisvaramaailmas nii hea? Pidev eneseanalüüs, turuolukorraga kursis hoidmine, mitmekülgne erialane lugemus, lai silmaring ja suur tutvusringkond mängivad selles kindlasti olulist rolli. Kui juurde lisada raugematu huvi oma ala vastu, siis kõik kokku ongi kujundanud teda aastatega järjest mitmekülgsemaks, täpsemaks, pühendunumaks, veel oskuslikumaks inimestetundjaks. Üheks parimaks omal alal.

Võta ühendust

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Soovin:

Liitu uudiskirjaga

Mida sulle saadame? 
1. Kinnisvara pakkumisi enne seda, kui nad lähevad avalikult müüki
2. Kinnisvaraturu ülevaateid
3. Kinnisvaraalast infot

Liitu uudiskirjaga

* indicates required

Intuit Mailchimp