Harku valla kinnisvaraturg: talv 2024

Värske siseinfo Harku Valla kinnisvaraomanikule

Kui oled kinnisvaraomanik Harku vallas siis see artikkel on just sulle. Isegi kui hetkel ei ole plaanis oma kinnisvaraga mingit tehingut teha, siis olenemata sellest on alati mõistlik omada ülevaadet sinu varaga toimuvast. Olgu see siis rahakotis, pangaarvel või kinnistusraamatus.

Hakkamegi siis pihta ja sukeldume verivärskesse Harku valla kinnisvarastatistikasse! Selle on kokku pannud Harku valla piirkonnale spetsialiseerud Harku Kinnisvarabüroo andmeanalüütikud ja maaklerid – Veera Makina-Mägi ja Olga Nadõrova.

Kõige olulisem take-away, mis kokku kogutud andmetest vastu vaatab, on vast see, et Harku vallas oleva kinnisvara vastu püsib jätkuvalt väga suur huvi. 2023 IV kvartalis tehti kokku 56 korteri ostu-müügitehingut ning kogu 2023 aasta lõikes on kõige kuumemad piirkonnad Tiskre küla ja Harkujärve. Keskmine korteri ruutmeetri hind on teinud hoogsa hüppe ja tõusnud 2453€ -lt 2686€-le, sealhulgas nõukaaegsete paneelikate hinnad on ca 2100 eur/m2 ning uuemate (2016 ja uuemad) korterite hind on ca 2835 eur/m2.

Harku vallas asuvate eramute osas on huvi samuti jätkuvalt stabiilne ning 2023 IV kvartalis tehti eramutega 21 tehingut. Populaarseimad piirkonnad on jätkuvalt suvilate osas Vääna-Jõesuu, Viti ja Suurupi ning eramute lõikes Muraste, Suurupi ja Liikva. Majade ruutmeetri keskmine hind on hetkel ca 2337 eurot ning see on müügihuviga majaomanike rõõmuks aasta lõikes tõusnud keskmiselt 154 eurot.

Elamumaa hind Harku vallas 2023 aastal oli keskmiselt 52 eurot ruutmeetrist ning ostu-müügitehingute arv 2023 aastal priske 71. Kõige rohkem tehinguid toimus Tiskre külas, Tabasalus ja Murastes. Tabasalus oli keskmine ruutmeetri hind ca 80,05 eurot, mis on 30,5 euro võrra valla keskmisest hinnast kallim. NB! Kui soovid omale osta kodu rajamiseks maad, siis tea, et odavaim elamumaa, 35,17 eurot/m2 on aga Murastes – keskmisest ruutmeetri hinnast lausa 19,5 euro võrra odavam!

Kokkuvõtteks võib öelda, et Harku Valla atraktiivsus elukeskonnana on jätkuvalt kasvutrendis. Harku vald on mõnusalt avar ja mitmekülgne, igaüks leiab endale oma! Siin leidub väga eriilmelist kinnisvara – alates kapitaalremonti vajavast nõukogudeaegsest suvilast kuni mereäärsete villade ja luksuskorteriteni välja. Lihtsalt, kui tahad täpselt enda vajadustele sobivat, siis see nõuab antud valdkonnas orienteerumine piirkonna olude täpset tundmist. Meie oleme asjadega väga hästi kursis.

Seega, kui soovid Harku vallas kinnisvara osta, müüa või üürida, siis oled oodatud meie asjalike maakleritega Harju Kinnisvarabüroos ühendust võtma.

Peatsete kohtumiste ja edukate tehinguteni!

5 põhjust, miks soetada kinnisvara talvel?

Talvel, eriti kui on palju lund ja pimedaid päevi, võib kinnisvara ostmise protsess osutuda keeruliseks, sest hoonete ja krundi väljanägemist on raske täpselt hinnata. Samas toob karm talv esile olulised aspektid hoonete puhul, mida võib-olla ei märka kevadel või suvel.

1. Energiasääst ja soojustus

On oluline, et elamispind oleks tõhusalt soojustatud. Soovitan kontrollida energiamärgist, soojustuse kvaliteeti ja akende-uste seisukorda. Jääpurikad, -lilled ja võimalik udusus akendel võivad küll visuaalselt meeldivad olla, kuid need ei anna mingeid positiivseid märke kinnisvara soojapidavusest ega ventilatsioonist.

2. Küttelahendused

Veenduge, et küttesüsteem oleks efektiivne ja korralikult hooldatud. Ahikütte korral peaks müüjal olema olemas korstnapühkija väljastatud akt. Kui kinnisvara on pikka aega müügis olnud, võivad ruumid olla külmad – sel juhul võite julgelt paluda neid enne ülevaatust soojendada. See aitab saada paremat ülevaadet küttesüsteemide seisukorrast ja kodu soojapidavusest.

3. Elektrisüsteem ja Valgustus

Kontrollige hoolikalt elektrisüsteemi seisukorda ning valgustuse efektiivsust. Veenduge, et elektrijuhtmete paigaldus oleks ohutu ja vastaks kehtivatele normidele. Uurige, kas elektrisüsteemis on viimase aja uuendusi ja kontrollige pistikupesade ning lülitite töökorrasolekut. Samuti pöörake tähelepanu valgustusele, sest hästi planeeritud ja funktsioneeriv valgustus mängib olulist rolli mugavuses ja ohutuses.

4. Katus ja Drenaažisüsteemid

Hindamaks maja seisukorda, pöörake erilist tähelepanu katusele ja drenaažisüsteemidele. Kontrollige katuse katte seisukorda, otsides võimalikke lekkeid, pragusid või kahjustusi. Lisaks uurige äravoolusüsteeme, et tagada, et vihmavesi saaks tõhusalt eemaldatud. Hästi toimivad katus ja drenaaž aitavad ennetada niiskuskahjustusi ja säilitada hoone struktuurilist terviklikkust..Hinnake, kui palju need hooldamist vajavad ja kui kerge ning turvaline oleks neid talvel hooldada.

5. Juurdepääs

Ligipääs on võtmeküsimus, eriti talvel. Oluline on hinnata, kuidas saate kinnistule ligi nii hommikustel töösõitudel kui ka laste kooli saatmisel. Samuti tuleks mõelda kiirabile ja päästesõidukite juurdepääsule. Soovitan uurida omavalitsuse lumekoristuse ja tee hoolduse korraldust, et vältida ootamatuid kohustusi pärast maja ostmist. Sel viisil saate tagada sujuva ligipääsu kinnistule igas ilmastikutingimustes.

Harku vallas nõustavad sind

VEERA MAKINA-MÄGIVeera on leidlik, loov, empaatiline ja paindlik. Usalduslikke kliendisuhteid peab 20-aastase müüginõustamise kogemusega maakler kullast kallimaks. Ta usub, et koostöö käigus muutuvad nii maakler kui klient justkui ühe pere liikmeteks, kus omavahelisel mõistmisel ja suhtlemisel on suurepärase tulemuse saavutamisel väga suur roll. Üheskoos leitud kõige nutikamad lahendused on tema argipäev, millest ta kunagi ei väsi. “Kui sul on üks hea maakler, säästad sa kõvasti närve, aega ja raha,” on naine ise veendunud. Õnnelike klientide soovitused sõpradele ja tuttavatele on Veerale tunnustuseks, et ta ise just seda paljudele juba täna on. 

Veera oskab professionaalselt nõustada kõiki kliente üle Eesti. Aga nagu oma viite sõrme tunneb ta just Harku valla, Mustamäe ja Aegviidu piirkondasid. Just sealkandis on möödunud suur osa naise elust. Ja tasub teada: kui sind peaksid huvitama vanaaegsed majad ja talukohad, siis oled täpselt õige inimese leidnud - need on Veera suur kirg ja armastus.

OLGA NADÕROVA

Olga on töökas, pühendunud, asjalik ja hooliv - teisiti ta ei pea oma töö tegemist  võimalikukski. Õnnelik ja rahulolev klient on parim tunnustus tehtud tööle, seepärast püüab naine alati iga kliendiga luua esimesena usaldusväärse ja ausa suhte. Kui see on olemas, on pea pool tööd juba tehtud, usub ta. Maakleri peamiseks kireks on müüa just erinevaid kinnistuid, see valdkond köidab maaklerit ja paneb Olga silmad kohe eriti särama. Pädev ja edukas on ta muidugi ka kõikides muudes kinnisvara valdkondades - peaasi, et kliendi soov saab edukalt täidetud.

Olga lemmikpiirkond on kogu Tallinn. Siin on ta sündinud ja kasvanud ning tunneb peaaegu maja. Aga eriti koduselt tunneb ta end Kakumäel. Armsad eramajad, mere lähedus, sadam koos romantiliste päikeseloojangute ja jahtidega - sinna on naise sõnul lihtne unistama jäädagi.

Võta ühendust

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Soovin:

Liitu uudiskirjaga

Mida sulle saadame? 
1. Kinnisvara pakkumisi enne seda, kui nad lähevad avalikult müüki
2. Kinnisvaraturu ülevaateid
3. Kinnisvaraalast infot

Liitu uudiskirjaga

* indicates required

Intuit Mailchimp