Kuidas muuta tühjalt seisev kinnisvara sissetuleku allikaks?

Kas oled mõelnud, kuidas muuta oma tühjalt seisvad kinnisvarapinnad kasumlikuks? Siin on viis strateegiat, mida tasub kaaluda, kui soovid muuta tühja korteri või maja enda pere jaoks lisasissetulekuks. Siinkohal on kõikide ideede puhul tähtis asjaga pihta Hakata.

1. Üür või müük: Üks lihtsamaid viise teenida tulu oma tühjalt seisvast kinnisvarast on selle üürimine. Kinnisvara professionaalid saavad aidata sul leida õige hinnaklassi ja õiglase turuhinna, et see oleks atraktiivne potentsiaalsete üürnike jaoks. Turul aktiivselt toimetajatel on teadmised kohaliku turu nõudluse ja pakkumiste kohta ning oskused üürnike leidmiseks ja nendega läbirääkimiseks. Samas kui on vajadus elus teha mingeid suuremaid oste või investeeringuid võib kaaluda ka alati vara müügile.

2. Erinevad strateegiad hooaegadel: Lisaks traditsioonilisele üürile saavad kinnisvaraeksperdid tutvustada sulle mitmekesistamise strateegiaid, mis võimaldavad sul kasutada oma kinnisvara erineval viisil. Sügise- ja talvekuudel anda kinnisvara üürile pikaajaliste üürilepingut alusel ning suvekuudel, näiteks lühiajalise üüri, Booking, Airbnb või muude platvormide kaudu. Neil on teadmised ja kogemused erinevate üürimisstrateegiate kohta ning oskused leida parim lähenemisviis sinu konkreetsele olukorrale.

3. Kodu värskendamine vastavalt koduotsijate maitsetele: Asjatundlikud kinnisvarainimesed suudavad sinu tühjalt seisvate kinnisvarapindade potentsiaali paremini mõista ja neid koduotsijatele kohandada, valides pisiremondiks vajalikud detailed, mis toovad esile parimad kohad teie kinnisvarast. Teinekord on kasu näiteks lihtsatest värvitöödest, ukselinkide vahetamisest, liistude vahetusest või siis hoopis tänapäevaste vahenditega keraamiliste plaatide ülevärvimisest. Anname teile soovitusi väikeste muudatuste kohta, mis võivad suurendada sinu kinnisvara atraktiivsust ja väärtust ning seeläbi suurendada sinu võimalikku teenitavat tulu.

4. Investeerimine renoveerimisse: Kui sinu tühjalt seisvad kinnisvarapinnad vajavad uuendusi või renoveerimist, pakume vajalikke teadmisi ja oskusi, et teha teile kasulikke ja kasumit toovaid otsuseid. Me oskame hinnata renoveerimiskulusid, kuna oleme selles vladkonnas tegutsenud meeskonnana juba terve viimase kümnendi. Samuti olema pädevad hindama ajakava ja potentsiaalset tulu pärast renoveerimist ning aitame teil leida usaldusväärseid ehitusettevõtted, kes viivad teie soovitud projektid ellu vastavalt teie nägemusele.

5. Eestis kinnisvara üürides maksustamise kohta on oluline teada järgmist:

  1. Tulumaks üüritulult: Eestis kehtib üüritulult tulumaksukohustus. Üüritulu maksustatakse tulumaksuga vastavalt kehtivatele maksumääradele. Üürileandjad peavad deklareerima oma üüritulu ja tasuma sellelt tulumaksu. Tuludeklaratsioonis tuleb näidata kogu aasta üüritulu summa. Füüsiline isik võib üüritulust elamu või korteri üürimisega seotud kulude katteks 20% maha arvata. Selleks kuludokumente esitama ei pea. 20% mahaarvamine tehakse üüritulu deklareerimisel tuludeklaratsiooni alusel.

Kui soovid teada, kuidas on mõistlik teha esimesi samme, siis tasub alati helistada ja küsida nõu.

  1. Kui tegeleda Kinnisvara üürimisega, siis teenitult tuluga on 2 võimalust:

    1. Kas tasuda tulumaks ? Jah, alati kui tegeled kinnisvara üürimisega eraisikuna, siis nii need asjad käivadki.

    2. Või saadud tulu suunata taas investeeringutessse? Kui aga on soov teenitud tulu säilitada ja suunata see raha investeeringutesse, siis oleks enne alati mõistlik konsulteerida ja uurida erinevaid võimalusi.

Kokkuvõttes võib asjatundlike kinnisvarainimeste kaasamine sinu tühjalt seisvate kinnisvarapindade haldamisse aidata sul maksimeerida nende potentsiaali ja muuta need sissetuleku allikaks sinu perele. Meie kinnisvaraspetsialistidena suudame pakkuda vajalikke teadmisi, oskusi ja ressursse, et teha õigeid investeerimisotsuseid ja aidata teil ellu viia teie projektid.

Artikli koostas

Meelis Ränk

Kinnisvara + golf + pidev eneseareng = Meelis. Mees, kelle nimi kinnisvara ringkondades on paljudele tuttav. Olgu tegu eriti keerulise vaidlusega objektil, soovib asjakohast nõu hea sõber või tahaks jagada kõhklusi tulevase koduostu puhul - Meelisel on sinu jaoks aega. Kasvõi golfirajal, see tähendab eriti just seal! Ühes tema lemmikpaigas, kus temaga on tuttavaks saanud mitmedki järgmised kliendid.

Pole piirkonda, millest ta midagi ei tea. Eriti südamelähedane on talle küll just Peetri, kuna on seal peaaegu pool oma elust elanud ja teab iga kivi, puu ning maja lugu. Miks on Meelis kinnisvaramaailmas nii hea? Pidev eneseanalüüs, turuolukorraga kursis hoidmine, mitmekülgne erialane lugemus, lai silmaring ja suur tutvusringkond mängivad selles kindlasti olulist rolli. Kui juurde lisada raugematu huvi oma ala vastu, siis kõik kokku ongi kujundanud teda aastatega järjest mitmekülgsemaks, täpsemaks, pühendunumaks, veel oskuslikumaks inimestetundjaks. Üheks parimaks omal alal.

Võta ühendust

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Soovin:

Liitu uudiskirjaga

Mida sulle saadame? 
1. Kinnisvara pakkumisi enne seda, kui nad lähevad avalikult müüki
2. Kinnisvaraturu ülevaateid
3. Kinnisvaraalast infot

Liitu uudiskirjaga

* indicates required

Intuit Mailchimp