Lasnamäe kinnisvaraturg: talv 2024

Lasnamäe kinnisvara

Lasnamäelane! Vii end kurssi kinnisvaraalaste arengutega oma kodukandis!

Lasnamäe konkurentsitihedal ja rikkalikul kinnisvaraturul orienteerumine ja parima tehingu tegemine võib osutuda keerukaks isegi põlisel lasnamäelasel, kuid ei maksa muretseda. Harju Kinnisvarabüroo kogenud maaklerid Meelis Ränk (link) ja Olga Pavlova (link) tunnevad Lasnamäe kohalikku kinnisvaraturgu ja selle iseärasusi nagu oma viite sõrme ja orienteeruvad sealsetest kinnisvaravetes nagu haugid tiigis. Siinkohal toovadki nad teieni põgusa ülevaate Lasnamäe kinnisvara hetkeseisust.

Head tutvumist!

Lasnamäe puhul räägime peaasjalikult korteritest ning kogutud statistika ütleb, et korterite keskmine ruutmeetri hind Lasnamäel 2024 jaanuari lõpu seisuga on võrreldes 2023. aastaga langenud 2437 eurolt 2410 euro peale. Samas pole paanikaks põhjust, hinnamuutus on hetkel pigem kosmeetilist laadi ning korteri keskmise m2 hinnastatistika võib olla väga petlik. Näiteks aastatel 1971-1990a. ehitatud korterite m2 hind on tegelikult aga 2128 €. Sellest lähtub, et kui minna oma kinnisvaraga tehingusse, siis esmane tegevus peaks kindlasti olema konsulteerida piirkonda ja selle hinnadünaamikat hästi tundma kinnisvaraspetsialistiga, et üheskoos võidelda välja sulle parim võimalik tehing. Lasnamäe piirkonna kinnisvarale keskendunud maaklerite otsekontaktid leiad meie kodulehelt.

Seda, et Lasnamäel kinnisvaraturul käib vilgas tegevus näitab ka see, et 2023 nov-dets tehti kahe kuuga 228 ostu-müügitehingut. Kõige enam tehti tehinguid Laagnas ning keskmiseks ruutmeetri hinnaks kujunes seal 2121,21€. Kui sul on näiteks soov müüa või osta seal piirkonnas levinud tüüpilist kahetoalist 48m2 korterit, siis keskmiselt kujuneb tehinguhinnaks 101 808€.

Üürituru poole pealt on Lasnamäel hetkel pakkumises 151 eri suurusega korterit, neist kõige levinumaid kahetoalisi on saada 62. Kõige soodsam kahetoaline üürikorter maksab 330€ ja kallim 850€ kuus.

Selline siis oligi põgus ülevaade Lasnamäe kinnisvaraturust. Kui aga soovid juba hoopis detailsemat infot ja ülevaadet – näiteks kui palju maksab konkreetselt sinu korter, kaua kulub aega müügiks või milline võiks olla maksimaalne üüritulu, mille saaksid oma korteri väljaüürimisest, siis on kõik see teave vaid telefonikõne või e-maili saatmise kaugusel.

Paneme sinu kinnisvara sinu kasuks tööle!

5 põhjust, miks soetada kinnisvara talvel?

Talvel, eriti kui on palju lund ja pimedaid päevi, võib kinnisvara ostmise protsess osutuda keeruliseks, sest hoonete ja krundi väljanägemist on raske täpselt hinnata. Samas toob karm talv esile olulised aspektid hoonete puhul, mida võib-olla ei märka kevadel või suvel.

1. Energiasääst ja soojustus

On oluline, et elamispind oleks tõhusalt soojustatud. Soovitan kontrollida energiamärgist, soojustuse kvaliteeti ja akende-uste seisukorda. Jääpurikad, -lilled ja võimalik udusus akendel võivad küll visuaalselt meeldivad olla, kuid need ei anna mingeid positiivseid märke kinnisvara soojapidavusest ega ventilatsioonist.

2. Küttelahendused

Veenduge, et küttesüsteem oleks efektiivne ja korralikult hooldatud. Ahikütte korral peaks müüjal olema olemas korstnapühkija väljastatud akt. Kui kinnisvara on pikka aega müügis olnud, võivad ruumid olla külmad – sel juhul võite julgelt paluda neid enne ülevaatust soojendada. See aitab saada paremat ülevaadet küttesüsteemide seisukorrast ja kodu soojapidavusest.

3. Elektrisüsteem ja Valgustus

Kontrollige hoolikalt elektrisüsteemi seisukorda ning valgustuse efektiivsust. Veenduge, et elektrijuhtmete paigaldus oleks ohutu ja vastaks kehtivatele normidele. Uurige, kas elektrisüsteemis on viimase aja uuendusi ja kontrollige pistikupesade ning lülitite töökorrasolekut. Samuti pöörake tähelepanu valgustusele, sest hästi planeeritud ja funktsioneeriv valgustus mängib olulist rolli mugavuses ja ohutuses.

4. Katus ja Drenaažisüsteemid

Hindamaks maja seisukorda, pöörake erilist tähelepanu katusele ja drenaažisüsteemidele. Kontrollige katuse katte seisukorda, otsides võimalikke lekkeid, pragusid või kahjustusi. Lisaks uurige äravoolusüsteeme, et tagada, et vihmavesi saaks tõhusalt eemaldatud. Hästi toimivad katus ja drenaaž aitavad ennetada niiskuskahjustusi ja säilitada hoone struktuurilist terviklikkust..Hinnake, kui palju need hooldamist vajavad ja kui kerge ning turvaline oleks neid talvel hooldada.

5. Juurdepääs

Ligipääs on võtmeküsimus, eriti talvel. Oluline on hinnata, kuidas saate kinnistule ligi nii hommikustel töösõitudel kui ka laste kooli saatmisel. Samuti tuleks mõelda kiirabile ja päästesõidukite juurdepääsule. Soovitan uurida omavalitsuse lumekoristuse ja tee hoolduse korraldust, et vältida ootamatuid kohustusi pärast maja ostmist. Sel viisil saate tagada sujuva ligipääsu kinnistule igas ilmastikutingimustes.

Lasnamäel nõustavad sind

OLGA PAVLOVA

Olgat tuntakse täpse, hoolsa ja sõnapidaja maaklerina, kes suudab luua sooja ja asjaliku kontakti esimesest hetkest. Kes tema poole pöördub, see ilma professionaalse nõuta tagasi ei tule. Nii pole ime, kui näiteks kinnisvaraobjekti pildistades satub ta vestlema eemalseisva härraga ja kokkuvõttes tuleb välja, et ka mehel oleks vaja üks korter samas majas välja üürida. Aga palun!

Maakler on veendunud, et kui teha tööd 100% pühendumisega, siis kajastub see nii klientide tänulikes silmades, soovitustes järgmistele abivajajatele kui ka paratamatult heades töötulemustes. Olga eriti lemmikud piirkonnad Tallinnas on Peetri, kesklinn ja Lasnamäe. Seal tunneb ta end eriti koduselt, kuna on seotud nendega olnud pea kogu eluaja. Aga ka kõikide muude paikade puhul Eestis on ta vaid ühe telefonikõne kaugusel.

Meelis Ränk

Kinnisvara + golf + pidev eneseareng = Meelis. Mees, kelle nimi kinnisvara ringkondades on paljudele tuttav. Olgu tegu eriti keerulise vaidlusega objektil, soovib asjakohast nõu hea sõber või tahaks jagada kõhklusi tulevase koduostu puhul - Meelisel on sinu jaoks aega. Kasvõi golfirajal, see tähendab eriti just seal! Ühes tema lemmikpaigas, kus temaga on tuttavaks saanud mitmedki järgmised kliendid.

Pole piirkonda, millest ta midagi ei tea. Eriti südamelähedane on talle küll just Peetri, kuna on seal peaaegu pool oma elust elanud ja teab iga kivi, puu ning maja lugu. Miks on Meelis kinnisvaramaailmas nii hea? Pidev eneseanalüüs, turuolukorraga kursis hoidmine, mitmekülgne erialane lugemus, lai silmaring ja suur tutvusringkond mängivad selles kindlasti olulist rolli. Kui juurde lisada raugematu huvi oma ala vastu, siis kõik kokku ongi kujundanud teda aastatega järjest mitmekülgsemaks, täpsemaks, pühendunumaks, veel oskuslikumaks inimestetundjaks. Üheks parimaks omal alal.

Võta ühendust

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Soovin:

Liitu uudiskirjaga

Mida sulle saadame? 
1. Kinnisvara pakkumisi enne seda, kui nad lähevad avalikult müüki
2. Kinnisvaraturu ülevaateid
3. Kinnisvaraalast infot

Liitu uudiskirjaga

* indicates required

Intuit Mailchimp